Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Poloha obce

     Obec Podlužany sa nachádza približne 7 km na sever od Bánoviec nad Bebravou. Nadmorská výška stredu obce je 218 m n.m v údolí riečky Bebrava a je vstupnou bránou do mikroregiónu Podhorie.   

orientačná mapa


 

Pri vstupe na pôdu Podhoria víta návštevníkov nádherná prírodná scenéria. Len málo území na Slovensku má také zastúpenia chránených území ako Podhorie. Vyniká piatimi prírodnými rezerváciami: Kňaží stôl, Ľutovský Drieňovec, Smradľavý vrch, Udrina, Žrebíky, dvoma prírodnými pamiatkami: Stará Bebrava a Jaskyňa Dúpna diera. Na chránený strom “Rákocziho dub” sa vzťahuje legenda, podľa ktorej mal pod ním svoj stan František Rákoczi na prelome 17.-18. storočia.

Ďaľšou vzácnosťou tohto územia je pred nedávnom otvorený náučný chodník Slatinským krasom, ktorý ponúka návštevníkom možnosť nahliadnúť do bohatstva histórie, flóry, fauny a prírodných krás Podhoria. Náučný chodník v dĺžke 12km začína v Krásnej Vsi a končí v Slatine nad Bebravou..


 


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka