Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Aktuálne

Stretnutie dôchodcov bánovského okresu v Podlužanoch

Jar, leto, jeseň, zima veľakrát pominú. Za tento čas sa v človeku starosti, problémy, radosti a záujmy zabalia do jednej vety :
„Veru, ťažký je život a človek sa musí riadne obracať, aby sa nedal.“ A my, dôchodci sa ani nedáme.
Nedáme si život sprotiviť, aj keď sme starí. Staroba je výzva.
Pripomína nám, aby sme nestrácali čas a jeden druhému práve teraz povedali milé slovo, že sa máme radi a nielen ráno života je krásne, ale krásny je aj večer.
Že sa máme radi, že vieme večer života tráviť spoločne, ukázalo spoločné stretnutie dôchodcov bánovského okresu v obci Podlužany.
Dňa 22.septembra 2012 pripravila ZO JDS Podlužany v spolupráci s OO JDS Bánovce n/Bebr. a hlavne v spolupráci so starostom obce Ing. Pavlom Miksom krásne piate stretnutie pod názvom „ SAMI – SEBE“ pre členov ZO JDS Krásna Ves, Timoradza, Dežerice, Ruskovce, Malé Chlievany, Dvorec, Bánovce n/Bebr. a Horné Ozorovce, ktoré sa koná každý rok, vždy v inej obci.
Privítali nás krásne vyzdobené stoly, skoro ako na svadbu, plné domácich koláčov a zákuskov, malý upomienkový darček, bohatá tombola a hudobná skupina Trebichavanka. O zábavu a bohatý program sa postarali seniori z Podlužian, Timoradze, z Dvorca a deti zo Súkromnej umeleckej školy Veľké Uherce.
Všetkým sa za vystúpenie ušiel veľký a srdečný potlesk.
Seniorky z Podlužian sa pochlapili a navarili výborný guláš. A potom prišiel rad na tombolu, o ktorú bol veľký záujem a hlavne prišiel tanec. Teraz sa ukázalo, akí sú naši dôchodci ešte čiperní, ako dobrá nálada, dobrá spoločnosť a hlavne príležitosť, vie všetkých zdvihnúť zo stoličiek.
Zabudli pri tom na boľavé nohy, na bolesti hlavy a na všetky neduhy, ktoré starobu sprevádzajú. Spokojnosť bolo vidieť na tvárach všetkých prítomných. Spokojní sa dobre bavili aj naši hostia, ktorí prišli pozdraviť toto dôchodcovské stretnutie: predsedníčka       KO JDS Trenčín Mgr. Anna Prokešová s manželom, poslanci NR SR Ing. Jaroslav Baška a Lubomír Želiezka, starostovia obcí Ruskovce - Bc. Jaroslav Mlynek, Dežerice – Ladislav Chudoba, Krásna Ves - Ing. Milan Došek, Dvorec – Ing. Eva Srncová.
Na záver odovzdala Mgr. Anna Prokešová Čestné uznanie KO JDS Trenčín za obetavú prácu v prospech seniorov Jozefe Sokolíkovej, preds. OO JDS Bánovce n/Bebr. a poslanec NR SR Lubomír Želiezka pozval dôchodcov 17.októbra 2012 na návštevu parlamentu.
Za možnosť, že sa môžeme stretávať každý rok vždy v inej obci, chcem poďakovať všetkým starostom, ktorí svojich dôchodcov v ich aktivitách podporujú a pomáhajú im, všetkým predsedom a členom ZO, priateľom, miestnym podnikateľom, sponzorom a MsÚ Bánovce n/ Bebravou.
Ďakujeme priatelia !

 

         Sokolíková


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka