Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu Hlavné menu 4 Prechod na navigáciu Hlavné menu 5 Prechod na navigáciu vodorovná

Napísali o nás

                      V Podlužanoch sa opäť hasilo

 

Najlepší čas súťaže dosiahli hasiči zo Stupného, ktorým sa podarilo prvý terč zhodiť v čase 13,23 s.

 

Na športovom ihrisku v Podlužanoch pri Bánovciach nad Bebravou sa 16. augusta uskutočnil už trinásty ročník súťaže v hasičskom športe O putovný pohár starostu obce Podlužany. Záštitu nad podujatím aj tento rok držal Dobrovoľný hasičský zbor Podlužany v spolupráci s miestnym obecným úradom. Súťaž sa konala v rámci Slovensko-moravskej hasičskej ligy.

 

                     

 

Aj keď organizátori z roka na rok zaznamenávajú pokles záujmu zo strany družstiev, ktorý zdôvodňujú vysokou úrovňou súťaže a rýchlosťou najlepších tímov, tohtoročná súťaž privítala takmer 50 družstiev z rôznych častí Slovenska. 36 tímov bolo mužských, len 13 ženských.

V mužskej kategórii obsadili prvé miesto hasiči zo Zbory s výsledným časom 13,77 s. Za nimi nasledovalo družstvo z Brumova (13,95 s.) a tretiu priečku získali muži z Tŕstia s dosiahnutým časom 14,31 s. Miestni hasiči z Podlužian skončili na 14. mieste s časom 15,19 s.

V ženskej kategórii bolo výsledné poradie veľmi tesné. Hasičky z Dežeríc si vylepšili svoj minuloročný štart a z druhého miesta sa dostali na prvé s dosiahnutým časom 16,71 s. Tesne druhá skončila Nedašová Lhota (16,72 s.) a tretie miesto získali ženy z obce Nosice (16,85 s.). Najlepší čas súťaže dosiahli hasiči zo Stupného, ktorým sa podarilo prvý terč zhodiť v čase 13,23 s.

 

 

 

                      

 

 

Napriek tomu, že miestny hasičský tím nedosiahol víťazné priečky, starosta obce Pavel Miksa neskrýva spokojnosť. "Súťaže DHZ nie sú len o predvádzaní hasičských zručností jednotlivých družstiev, ale hlavne o pripravenosti týchto ľudí na možný prípad požiaru, alebo nejakej mimoriadnej udalosti. Už nejedenkrát takto dobrovoľní hasiči zachraňovali nielen majetok, ale i životy ľudí. Preto si ich nesmierne vážim. O to viac, že DHZ má v Podlužanoch už skoro 130. ročnú tradíciu a neustále tu máme oddaných dobrovoľníkov.Veľká vďaka patrí aj Martinovi Korbelovi, veliteľovi nášho hasičského družstva," konštatoval starosta obce.
 

      

  

 

Podlužany, 25. augusta 2014

Autor článku: Nikola Kokiová, Podlužany


 

dnes je: 21.9.2019

meniny má: Matúš

podrobný kalendár

Za obsah zodpovedá
webmaster

webygroup
ÚvodÚvodná stránka